gallery/d_11
gallery/obl_2

 

 У 2017 році до 100-річчя Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури було предсталено  ряд персональних виставок Андрія Чебикіна по різних художніх музеях і галереях України:

     - 15 березня 2017 року у приміщенні Національного музею "Київська картинна галерея",

     - 2 червня 2017 року в приміщенні Одеського Художнього музею, 

     - 7 липня у Ізмаїльській картинній галереї,

     -  22 липня в Художньому музеї імені Куінджі м. Маріуполь.

     - 9 серпня  у Кропивницькому в галереї «Єлисаветград».

     У 2016 році народному художнику України, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, професору і ректору Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Андрію Чебикіну виповнилося 70.

    З нагоди ювілейної дати у видавництві «Криниця» побачило світ науково-популярне видання «Феномен творчості Андрія Чебикіна. Мистецтвознавче дослідження» доктора мистецтвознавства, професора, заслуженого діяча мистецтв України Ольги Лагутенко.

     У книзі представлено більше чотирьохсот ілюстрацій мистецьких творів та ґрунтовна наукова розвідка, в якій хронологічно точно і послідовно викладені основні етапи творчості художника за останні п’ять десятиліть.

gallery/rm_01

      Коли зустрічаються в одному виставковому просторі два визначних таланти – для читача або глядача виникає непросте завдання – сприйняття й оцінки. Надто коли сусідять витончена маестрія художника-ілюстратора, що має незбагненний талант володіти майстерністю композиції, рисунка і лінії, і тонкий майстер поетичного слова, який крім вишуканої ліричності поезії дозволяє собі, на перший позір, простуватості словотвору, що немов ідуть від землі і природи, але які, проте, становлять єдине ціле з гармонією. Тому обидва видатні митці, художник Андрій Чебикін і поет Іван Драч, різні за характером, стилем і світосприйманням, мирно співіснували в одній залі на виставці в НАМ України 1 листопада 2016 року, де відбувалася презентація Драчевої поетичної збірки «Солом’яний вогонь» та виставки рисунків Андрія Чебикіна, що проілюстрували поезію. Презентація книги і виставка ілюстрацій до неї продемонстрували рідкісну гармонійність таких різних за стилем і водночас таких схожих за поетичністю творців.

   На презентацію зібралося чимало представників творчої еліти Києва, студентів майстерні вільної графіки НАОМА та ін. Вечір відкрив М.Жулинський; виступали І.Драч, М.Жулинський, П.Мовчан, В.Перевальський, П.Кононенко, В.Прядка, А.Гайдамака, Л.Дичко, В.Щербак, А.Чебикін.

 

 

gallery/i_01

      Звернення Андрія Чебикіна до громадськості про провокаційну виставку студента НАОМА!